close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 16 listopada 2017

  24 listopada Orkiestra Filharmoniczna w Hanoi zagra pod batutą polskiego dyrygenta Wojciecha Czepiela a solistką koncertu będzie Japońska pianistka Atsuko Seta.

  W programie znajdą się: Koncert fortepianowy nr 5 Ludwika van Beethovena, Polonez A-dur Fryderyka Chopina, Uwertura koncertowa "Morskie Oko" Zygmunta Noskowskiego, Polonez z filmu "Pan Tadeusz" Wojciecha Kilara. Podczas koncertu odbędzie się też światowa premiera utworu Sequenza II, autorstwa Wojciecha Czepiela.

   

  Wojciech Czepiel, polski dyrygent, skrzypek i kompozytor, jako dyrygent zadebiutował w roku 1981. Dyrygował orkiestrami Filharmonii w Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Warszawie. W latach 2000-2013 pełnił funkcję dyrektora artystycznego i dyrygenta Orkiestry Filharmonicznej w Bejrucie. Wystąpił na wielu renomowanych festiwalach muzycznych, a w swojej karierze dyrygował ponad 400 kompozycjami. W maju 2012 r. został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis. Od lat współpracuje również z artystami z Azji Południowo-Wschodniej. Oprócz występu w Hanoi, maestro poprowadzi koncert symfoniczny, który odbędzie się na początku grudnia w Rangunie.

   

  Koncert jest organizowany we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza.

   

  Koncert odbędzie się 24 listopada 2017 roku (piątek)  o godz. 20.00 w Narodowej Akademii Muzycznej Wietnamu w Hanoi.

   

  Adres: Narodowa Akademia Muzyczna Wietnamu

  Ulica 77 Hao Nam, Dong Da, Hanoi

   

  Ceny biletów: od 200.000 VND do 500.000 VND do nabycia w punkcie sprzedaży biletów w gmachu Akademii (77 Hao Nam, Dong Da, Ha Noi).

  czepiel

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: