close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 18 września 2017

  19 września 2017 r. w Hanoi i 29 września 2017 r. w mieście Ho Chi Minh wystąpi polski Chór Akademicki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Koncert w Hanoi odbędzie się w Akademii Muzycznej (Phong Hoa Nhac Nho - Hoc vien Am nhac Quoc gia Vietnam, ul. 77 Hao Nam) 19/09/2017 r. o godzinie 20.00. Koncert nie jest biletowany. Wstęp wolny.

   

  W mieście Ho Chi Minh chór zaśpiewa 29 września 2017 r. w Konserwatorium Muzycznym, 112 Nguyen Du, Dystrykt 1. Bilety do nabycia w Konserwatorium Muzycznym pod wyżej wymienionym adresem. Cena biletu: 200 000 VND.

   

  Chór Akademicki Uniwersytetu Adama Mickiewicza powstał w 1966 roku. Na początku składał się jedynie z pracowników i studentów macierzystej uczelni. Dziś jedynym ograniczeniem jest zaangażowanie i umiejętności muzyków. Chór prowadzony był przez wybitne postaci polskiej chóralistyki, w tym m.in. Jacka Sykulskiego, znanego poznańskiego kompozytora i dyrygenta. Pod jego batutą chór rozwijał się bardzo dynamicznie i koncertował na wielu prestiżowych scenach. Występował w niemal wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Boliwii, Chinach, Japonii i na Tajwanie. Teraz przyjeżdża do Wietnamu.

   

  Serdecznie zapraszamy!

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: