close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 21 września 2017

  Niezwykły koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu miał miejsce w Hanoi.

  Koncert był pokazem wielkich umiejętności i dowodem ogromnej wszechstronności Chóru. Muzyczne spotkanie było hipnotyczną podróżą przez muzykę sakralną, tradycyjną polską muzykę chóralną aż do współczesnych hitów muzyki popularnej i rozrywkowej. Polsko-wietnamskim akcentem był wspólny występ chórzystów z artystami z Akademii Muzycznej w Hanoi. Wspólnie młodzi artyści pokazali, że muzyka którą wykonują, to uniwersalny język, zrozumiały przez wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania, wyznania czy kręgu kulturowego. Wspólnie wykonana piosenka „Over the rainbow” w aranżacji Jacka Sykulskiego zapadła głęboko w pamięć wszystkim uczestnikom koncertu.

   

  Poza doznaniami artystycznymi, występ Chóru był również swoistą promocją macierzystej uczelni – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Radość i entuzjazm młodych artystów były świetnym dowodem, że w Poznaniu można łączyć studia i pasję np. do śpiewu.

   

  Zespół Ambasady RP w Hanoi dziękuje pani Beacie Bielskiej – dyrygentowi Chóru – oraz wszystkim chórzystom za niezapomniane wrażenia podczas koncertu.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: