close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 27 września 2018

  Prestiżowe wyróżnienie „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP trafiło do Dang Thai Son, wybitnego wietnamskiego pianisty. Artysta został wyróżniony za wyjątkowe umiłowanie polskiej muzyki. Medal jest najwyższym polskim wyróżnieniem w dziedzinie kultury.

   

  W laudacji wygłoszonej na cześć odznaczonego, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Artur Szklener wskazywał na wybitny kunszt wietnamskiego pianisty, jego umiłowanie do polskiej muzyki oraz częste koncerty w Polsce np. w trakcie festiwali Chopin i jego Europa.

   

  Wyróżnienie wręczyła Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka. Poza wietnamskim artystą Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymał także argentyński pianista Nelson Goerner.W ceremonii uczestniczył m.in. ambasador Wietnamu w Polsce Vu Dang Dung oraz argentyński chargé d’affaires Miguela Angel Cuna.

   

  Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadawane są od 2005 r. osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Wyróżnienie przyznawane jest w trzech klasach: medal złoty, srebrny i brązowy.

   

  Fot. Danuta Matloch/MKiDN

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: