close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 1 października 2018

  Już po raz ósmy w Hanoi klaster EUNIC promował w Hanoi Wietnamie europejskie. Podczas wydarzenia Wietnamczycy mogli nauczyć się pierwszych słów między innymi w języku polskim. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem.

  Dzień Języków Europejskich był serią warsztatów, pokazów, lekcji oraz prelekcji, promujących języki europejskie. Organizatorami było dziewięć ambasad: Polski, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Belgii (Walonia-Bruksela). Placówki te skupione są w klastrze EUNIC, tj. grupy instytutów kultury (w tym ambasad) państw Unii Europejskiej (European Union National Institutes for Culture).

   

  Poza nauką języków można było zapoznać się z informacjami na temat studiowania w ww. krajach, w tym w Polsce.

   

  Język polski można było poznawać poprzez udział w „błyskawicznych spotkaniach językowych” (speak-dating), podczas których w trakcie pięciu minut uczestnicy zapoznawali się z podstawowymi zwrotami w poszczególnych językach – przy każdym ze stanowisk z innym językiem. Dzieci wzięły udział w warsztatach języka polskiego, a starsza młodzież w pokazowej lekcji, podczas której uczyła się podstawowych zwrotów oraz liczenia do 10.

   

  Wydarzenie spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony uczestników. Było też dobrą okazją do poinformowania o planach otwarcia lektoratu języka polskiego w Wietnamie.

   

  Fot.: © Goethe-Institut/Nguyen Le Giang

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: