close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 3 kwietnia 2018

  Polska na międzynarodowej olimpiadzie matematycznej w Hanoi była reprezentowana na przez 6 uczniów, którzy osiągnęli świetne wyniki, zdobywając: 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy.

  W Hanoi, w dniach 26-29 marca 2018 odbyła się 15 edycja HOMC (Hanoi Open Mathematics Competition). Impreza zorganizowana została przy udziale Komitetu Ludowego miasta Hanoi. Poza młodzieżą wietnamską z Hanoi oraz innych prowincji kraju, w konkursie wzięły udział reprezentacje Chin, Filipin, Indonezji, Malezji, Mjanmy, Polski, Tajlandii oraz Węgier.

   

  Polskę reprezentowali uczniowie następujących szkół:

  - XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie:  Dieu Hoa Ha, Marcelina - Marjankowska oraz Stanisław Hauke.

  - Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu: Iwo Pilecki-Silva

  - V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie: Tomasz Ślusarczyk

  - Katolickiego Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie: Radosław Żak

   

  Opiekunami reprezentacji byli Łukasz Bożyk oraz Wojciech Martys. Nadzór nad grupą sprawował Nguyen Hung Son, profesor nadzwyczajny w Instytucie Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

   

  Polscy uczniowie osiągnęli fantastyczne wyniki.

  Złote medale otrzymali:

  Iwo Pilecki-Silva

  Tomasz Ślusarczyk

  Radosław Żak

  Srebro wywalczył Stanisław Hauke

  A brązowy medal otrzymała Dieu Hoa Ha

   

  Wszystkim polskim uczestnikom konkursu matematycznego w Hanoi gratulujemy świetnych wyników oraz życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

   

   

  Ambasada przyłącza się do podziękowań polskiego Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej Juniorów dla fundatorów biletów lotniczych dla polskiej reprezentacji: Do Quan, Hoang The Diem, Nguyen Huu Tuan oraz Tran Anh Tuan.

   

   

  Mając na względzie świetne wyniki polskiej młodzieży, świadczące o wysokim poziomie nauczania nauk ścisłych zarówno w szkołach średnich, jak i wyższych, Ambasada RP w Hanoi przypomina o możliwości ubiegania się o stypendium w ramach programu stypendialnego im. I. Łukasiewicza. O stypendia można ubiegać się do 11 maja br. Więcej informacji: http://www.hanoi.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/studiuj_w_polsce___stypendia_im__ignacego_lukasiewicza

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: