close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 19 listopada 2018

  Wietnam pozostaje pod wpływem tropikalnej depresji Toraji, która nawiedziła południowo-wschodnią część kraju przynosząc obfite opady deszczu oraz osunięcia gruntów.

  W prowincji Khanh Hoa powodzie zmyły drogi i zniszczyły wioski przyczyniając się do zakłóceń ruchu na Drodze Krajowej 1A łączącej północ kraju z południem. Powodzie i osuwiska uderzyły przede wszystkim w prowincje Ninh Thuan i Binh Thuan.  

   

  Apelujemy do osób przebywających w ww. części Wietnamu o monitorowanie lokalnej prognozy pogody oraz stosowanie się do wszelkich komunikatów podawanych przez lokalne władze. W przypadku braku instrukcji ze strony miejscowych służb, osobom przebywającym na dotkniętych obszarach radzimy unikać jazdy samochodem oraz przebywania poza domem, gdyż siła wody powodziowej może okazać się wystarczająca, by przewrócić osobę dorosłą. Ponadto pragniemy zauważyć, że woda powodziowa może zawierać ścieki lub produkty chemiczne; wszelkie przedmioty mające kontakt z wodą powinny zostać zdezynfekowane, natomiast produkty spożywcze wyrzucone.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: