close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 19 września 2018

  Około 20 stypendystów i najlepszych studentów, jadących do Polski na studia, spotkało się w rezydencji Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Wietnamie, aby przygotować się do wyjazdu i nawiązać między sobą kontakty.

  Spotkanie służyło promocji Polski i ułatwieniu studentom rozpoczęcia nauki nad Wisłą. Przekazane podczas spotkania informacje mają służyć pomocą osobom, które po raz pierwszy udają się do Polski.

   


  Grupa studentów rozpoczynających studia w Polsce w 2018 r.

   

  W grupie znaleźli się studenci udający się na studia magisterskie i doktoranckie w ramach umowy o współpracy akademickiej podpisanej podczas wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Wietnamie, stypendyści Programu Stypendialnego im. I. Łukasiewicza oraz beneficjenci stypendiów finansowanych przez UNESCO oraz niektóre uczelnie. Studenci udają się do uniwersytetów w całej Polsce, w tym do Dąbrowy Górniczej, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Poznania, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry. Zakres kierunków, na których będą studiować, jest również bardzo szeroki; wśród kierunków, na które się wybierają, są filozofia, medycyna, geologia, geofizyka, inżynieria, zarządzanie, rolnictwo, informatyka, grafika komputerowa, studia filmowe, a nawet śpiew.

   

  Liczba studentów z Wietnamu studiujących na polskich uczelniach systematycznie wzrasta od kilku lat. W roku akademickim 2017/2018 na polskich uczelniach studiowało blisko 300 Wietnamczyków.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: